Prosinec 2015

Vánoce? A proč?

18. prosince 2015 v 18:52 | Lucky14 |  Takhle to vidím já
Rok se s rokem sešel a s nadcházejícím víkendem budou vrcholit v mnoha do mácnostech poslední přípravi na Vánoce. Samozřejmě i u nás doma. HURÁ! Nebo spíš, to co bych řekla já: Už zase...

Je to asi 4 roky zpět, co jsem si začala uvědomovat, že Vánoce nejsou nic pro mě. Když jako věřící člověk pominu, že nemají nic společného s křestanctvím, tak hlavně u nás doma to byla jedna velká přetvářka. Už X let nefungujeme jako rodina, nesvěřujeme se tu jedni druhzím, nejíme spolu u jednoho stolu. Opravdu nechápu, proč bychom si měli na něco jeden večer hrát. Mnohem radši bych byla, kdybysme se takhle sešli jako rodina párkrát do týdne. Příjde mi zbytečný strasovat se všemi těmi věcmi ohledně Vánoc (shánění dárku, pečení atd.) kvuli hodně tvrdě řečeno jednomu dni. Samozřejmě Vánoce jako takové trvají více dní, ale u většiny lidí se jedná hlavně o 24. prosinec.

Ano, dávání dárků a trávení času s blízkými je hezká věc, ale jaký to má v jeden den den smysl, pokud to po zbytek roku neděláme? A jestliže to pozbytek roku opravdu nedšláme, proč těch pár dní ano? Z tradice? Kde je pak tedy ta láska o které se v souvislosti s Vánoci mluví? Na vánoce se mají dobře především obchody, teda hlavně ti komu ty obchody patří. Mám-li někoho ráda, nepotřebuju "nějakou tradici" na to, abych mu dala dárek, nebo s ním strávila čas. Osobně bych se možní i mile ráda obešla bez Vánoc.

Tím tu nechci machrovat. I já dávám lidem dárky na vánoce, i mně se líbí vánoční písničky z rádia a i já si k vánocům udělám radost něčím dražším, v tom nechci lhát. Jen to prostě vidim trošičku jinak a jinak to budu vidět, až budu mít děti, doufám. Pro děti jsou to ty nejkrásnější dny a určitě stojí za to jim udělat krásné vánoce, neboť jejich upřímnou radost a rozzářené oči málo co překoná.

Takže, tohle je to, co si o tom všem myslim. Ale přeji vám všem, abyste tyto dny strávili bez stresu, především s těmi, které milujete.