Postavy

16. prosince 2014 v 14:02 | Lucky14 |  Lucky Reeves
Lucky Reeves (Autor Lucky14)
Věk: 1. Série: 20, 21 (15. 6. 1990)
Výška a váha: 173/68
Typ postavy: Vícedimenzionální
Charakter: Protikladný na jedné straně arogantní a chladná, na druhé straně velmi obětavý a citlivý člověk
Zvláštnosti: Trpí post-traumatickým syndromem
Využívá velmi odborné znalosti psychologie, ovládá dedukci a mentalismus. Umí manipulovat s pamětí - i tvou svou
Její IQ je 182
Je cvičený zabiják
Je nejlepší střelec, lepší než například Rudý král nebo Morpheus
Původ: Narodila se v Americe v New Yorku,
Současná Adresa: Rivington street 221 NY
Povolání: Policie CSI (Zaměstnanec korporace ACC)
Hodnost: Zvláštní agent CSI
Blízcí:
Olivia Connors, Michael King - Rudý král, Emily Black, Henry Stewenson, Anežka Smile

Tvorba
Původní postava Lucky Reevesové (předchůdkyně té nynější, konečné) vznikla někdy v roce 2012 jen náhodou. Jednalo se o obyčejnou agentku, která mimo své životní problémy, musela čelit vychytralému zločinci, kterým byl geniální vědec. Neoplývala nějak zvláštním intelektem. Za každou cenu musela vždycky udělat správnou věc. To ji nakonec zničilo. Protože kvuli její přehnané dobré povaze se příběh dostal do bodu, kde nešlo pokračovat. Nynější postava vznikla pár měsíců po té původní. Nevznikla jednorázově, ale vznikala postupně. Hlavním pilířem této postavy je předem naplánovaný psychologický profil. Cílem bylo vytvořit výraznější postavu, která by nebyla tak průhledná. Je inspirována třemi jinými postavami. Nejvíc asi Sherlockem Holmesem, dále mentalistou a doktorem. Je mnohem zápornější než původně. Také hlavní děj je mnohem černější.

Základní informace
Lucky se narodila 15. Června 1990 v americkém New York city, její matkou je Georgia Connors, sestra Olivie Connorsové, otec jistý génius Jack Reeves, předpokládá se, že to po něm nejspíš Lucky zdědila svůj intelekt. Lucky se bohužel narodila v době, kdy byl Jack obviněný neprávem z těžkých zločinů zkorumpovanými policisty. Aby ochránili svou dceru, svěřili Jack a Georgia Lucky do péče Olívii Connorsové, a po Luckyných rodičích se slehla zem. V roce 1992 ale byla Olivia napadena a skončila s těžkými zraněními v komatu. Prarodiče dali Lucky k adopci. Lucky t prožila většinu dětství v dětském domově. Nedokázala totiž kvůli svým odlišnostem zůstat u žádné rodiny. Když bylo Lucky 11 let, v roce 2002 byla osvojena do pěstounské péče jistou rodinou jménem Johnson, otec rodiny, zločinec, co si řiká Morpheus ji fyzicky i psychicky týral, aby z ní vycvičil zabijáka a nutil ji k hrozným věcem. Zde se také spřátelila s jeho synem, kterého nakonec zabil, což Lucky velice špatně nese. O dva roky později skončila znovu v dětském domově. Od té doby ji nikdo neadoptoval. Ve 14ti letech byla diagnostikována jako člověk s antisociální osobností. (o pár let později se ukázalo, že Lucky velmi chytře podvrhla testy, protože přesně tuto diagnosu záměrně chtěla.) Po odchodu z dětského domova si nedokázala udržet ani ubytovnu ani přidělené zaměstnání a skončila na ulici, kde hlavně kvůli ztrátě dávného přítele skončila na drogách. Jednoho dne byla zatčena. Protože měla Lucky jistou známost u policie (o které neví), byla jí nabídnuta velice solidní nabídka, namísto 5ti let ve vězení odsloužit si těchto 5 let u policie na kriminalistickém útvaru (který ovšem ve skutečnosti spadá pod tajnou korporaci zvanou ACC) Nazývaném "Crime scene international" dále jen "CSI." Na kterém shodou náhod pracuje i Olivia Connors. A její přítelkyně, Anežka Smile jí nabídla k dispozici svůj druhý byt. Od roku 2011 tedy Lucky žije v New York City, v panelovém domě s adresou Rivington street 221 a pracuje jako policistka, což je jednou z podmínek jejího podmínečného trestu. Poté, co Lucky zjistila, že je Olivia skutečně její příbuzná, si k ní vytvořila velmi silné pouto a přijala ji, jako náhradní matku. Po pár měsících u policie, byla nasazená na jistého zločineckého bosse, který je znám jako Rudý král, do kterého se zamilovala, i když nejprv netušila, že je to Morphův syn její dávný kamarád a mentor, jehož smrt Morpheus jen nahrál. A nakonec s ním začala partnerský vztah.

Osobnost
Osobnost Lucky Reevesové je velmi rozmanitá. Nejen, že je génius, což ji od ostatních zásadně odlišuje, ale Lucky sama o sobě je natolik složitý člověk, že pro mnohé ve svém okolí je jen nepochopitelným šíleným cvokem, nebo dokonce obyčejným hajzlem. Ovládá schopnosti dedukce a mentalismu, díky kterým vyvozuje logické závěry mnohdy jen s malým množstvím informací. Je velmi vnímavá a pozorná na detaily. Vyzná se skvěle v chování lidech. Lucky je většinu času spíše tichý člověk, a pokud nemusí, téměř nemluví. Ačkoliv to tak nevypadá, ona se taky snaží pomoct těm, na kterých ji záleží, když je to potřeba. Přesto, že se převážně spoléhá na logiku, nemá problém s věcmi, jako je například víra.
Daleko výraznější jsou však její zápory. Především pak její necitelnost, arogance a výrazný problém s autoritou, Protože moc dobře ví, že nad ostatními lidmi vyniká a to především svým vysokým IQ, které činí 182. A porušování zákona je u ní taky běžné.

Lucky už od dětství měla v sobě jistou formu narcismu, vědomá si toho, že je víc, než chytřejší, než ostatní. Její narcismus zahrnuje sobectví, sebestřednost, velké ego, neschopnost připustit, že i ona dělá chyby, bezohlednost, výsměch druhým, potřebu obdivu, kterou ji dostatečně dává Emily, která Lucky zbožňuje.
Od 13ti let má také problémy s tím být v klidu, nuda je pro ni peklem, proto mnohdy dělá věci jako je střílení se zbraně, pohrávání si s nožem a hlavně provokace druhých. Pokud zrovna nespí, nedokáže být aspon bez nejmenší činnosti. Větší klid u ní znamená výrazné psychické problémy.
Další její zvláštností je palác paměti, který u ní kromě ukládání důležitých informací, slouží jako filtr, neboť Lucky má úplně jiný pohled na svět, než ostatní a to, co je pro jiné důležité, často považuje za zbytečné, blbé a směšné.
Umí být také velmi chladná a manipulativní, nemá problém s tím lidi přelstít, nebo jim lhát, aby dosáhla svého, či je využít.

Má problém s násilím a agresivitou. Občas se při zdlouhavém výslechu neovládne a podezřelý to odnese. Mnohem podstatnější je ale v tomto případě její nedůvěra k lidem, Lucky se naučila nikomu nevěřit a spoléhá pouze na svou dedukci a logiku. Je taky velmi konzervativní. Pokud se cítí nějakým způsobem ohrožena, začne být velmi agresivní a extrémně i násilná. Neumí se také vyrovnávat s psychickou bolestí a někdy ji řeší alkoholem, v minulosti to byli spíše drogy, kterým se od detoxikace však již vyhýbá.

Přesto všechno Lucky není emočně prázdný nebo chladný člověk. Lucky je naopak velice emotivní, vnímavý a citlivý člověk s velkou dávkou svědomí. Své emoce, ale nedává najevo, neboť nechce ukázat svou zranitelnost a také protože ji pak brzdí v dedukci a logickém uvažování. Stejně tak má i vysokou schopnost empatie, kterou nedává najevo, aby se její objektivní pohled nestal subjektivním. Ona také například lásku, považuje za mýtus, nesmysl a šílenství, dokud se sama nezamiluje.

Ačkoliv se o tom Lucky snaží přesvědčit své okolí, mnohdy je tak definována, tvrdí to o sobě a ve 14ti to nahrála při testech, není žádný sociopat. Je však asociální. Je zcela mimo etické i společenské normy, neumí žít normální život, stále se žene za svou pomstou, opovrhuje společenskými akcemi, neuznává autority.
Důvod jejího často arogantního chování je nejspíš následek týrání v dětství. Lucky si pomocí arogance vytvořila psychickou bariéru, která ji chrání proti ublížení a jiným psychickým útokům. Dalším následkem je chronická post-traumatická stresová porucha, u které Lucky odmítá léčbu, ačkoliv s jejím intelektuálem by pravděpodobně měla 100% úspěšnost. Dalším důvodem je i to, že Lucky necítí žádnou životní jistotu.

Zájmy
Mezi prvotní a zjevné zájmy Lucky Reevesové patří kromě dedukování lidí, také psychologie a psychiatrie, také není téměř vidět bez svého psa. Má také zalíbení v kriminálních a psychologických seriálech, stejně jako počítačové hry. Miluje rychlá auta, jisté typy knih, píše svůj blog, ráda poslouchá, smutnou, dramatickou hudbu, hraje na kytaru a miluje chození do přírody kde, jak sama říká, má klid.

Ve čtvrté kapitole našla odhozené štěně německého ovčáka.. Od té doby má skoro vždycky svého psa při sobě.

Vzhled
Lucky je 1,73 metrů vysoká, běžné postavy, s tmavě hnědými, dlouhými vlasy a hnědými oči, z nichž lze vyčíst dva pohledy a to buď, velmi emotivní, nebo naopak chladný. Nejčastěji nosí modré kalhoty, kabáty a kožené bundy, které zahrnují šedou a černou barvu.

Jiné schopnosti
Je fyzicky velmi obratná a zdatná, díky Morpohovi. Fyzicky je díky jeho krutému výcviků schopná přeprat několik silných mužů. Protože ač předstírá, že neporazí svou šéfku, ve skutečnosti umí karate a krav maga boj. Umí obratné akrobatické styly, což se ji hodí například při zdolávání fyzických překážet, nebo při útěku. V mnoha případech také ukázala svoji fyzickou sílu, když například vyhodila chlápka s okna. Co se týče zbraní, je jeden z nejlepších střelců vůbec, lepší například než Rudý král, Morpheus nebo kapitánka Connorsová,která je mimoto považována za velmi dobrého odstřelovače. Přesto však v obraně dává Lucky přednost bojovému noži před zbraní.

Pozn: z popisu byly odebrány informace, které by prozrazovaly dopředu hlavní děj, či klíčové informace a budou přidávány postupně.


Olivia Connors (autor: Lucky14, Panežka)

Věk: 37
Charakter: Kladná
Výška: 171 cm
Původ: Amerika, New York
Povolání: Policista CSI
Hodnost: Kapitán CSI
Blízcí: Lucky Reeves, Anežka Smile, Emily Black, Henry Stewenson, Michael - Rudý král

INFO
Narodila se jako jedno z identických dvojčat. Olivia byla vždy o něco průbojnější, než její sestra, a protože něměli zrovna ideální rodiče, byla zvyklá se v dětství o svou sestru starat. Má silný smysl pro spravedlnost. V 18ti skončila v komatu, málem zemřela, když ji přepadli a znásilnili, během této doby dali její rodiče k adopci Lucky Reeves, dítě její sestry, o které se Olivia starala. Nikdy jim to neodpustila, byl to hlavní důvod, proč šla k armádě a později k policii. V armádě byla velmi dobrým odstřelovačem. Jako kapitánka oddělení se dokáže postavit za své podřízené a pochopit je. Proto si u svých podřízených získala respekt. Je plná energie. Je zodpovědná, férová, empatická, ale umí být i tvrdá. Dokáže si jít za svým. Je schopná udělat cokoliv pro záchranu a pomoct druhým. Občas se v případech angažuje až moc, což se následně odrazí na její psychice. Lucky vnímá spíše jako dceru, než neteř a i když je Lucky dospělá, snaží se ji Olivia ze všech sil nahradit ztracenou matku. Už roky se ze všech sil snaží vypátrat svou sestru, kterou jako jedno z dvojčat velmi postráda. Od své sestry je starší zhruba o tři minuty. Je zaměstancem korporace ACC

Vzhled
171 cm světle hnědé vlasy, nejčastěji na mikádo, hnědé oči. Ráda nosí kabáty hnedé a černé barvy.


Anežka Smile (autor: Panežka)

Věk: 21
Charakter: Kladná
Původ:
Povolání: Policie FBI
Hodnost: Agent FBI
Blízcí: Lucky Reeves, Peter, Olivia Connors

INFO
Hned po škole nastoupila na FBI. Je člověk se schopnostmi prvotřídního agenta. Má velmi velké pravomoce, dokáže z vězení dostat i těžké zločince a naopak je také dokáže dostat za mříže. Dokonce dokázala rozbít francouzkou mafii. Je velmi ambiciozní a pro Lucky mnohdy jediná záchrana. Kdysi chodila do školy s Lucky Reeves a Kate Loreen. Je také známou Connorsové.

Vzhled
170cm/ štíhlé postavy s tmavě hnědými vlasy a tmavými oči.

Henry Stewenson (Autor: Lucky14)

Věk: 25
Charakter: Kladný
Původ: Amerika, Miami
Povolání: Policie CSI
Hodnost:zvláštní Agent CSI
Blízcí: Lucky Reeves, Olivia Conors

INFO
Henry je dobrý člověk a zvláštní agent CSI, jenž jako jediný imo Michaela vydrží pracovat s Lucky Reevesovou. Je zamilovaný do Connorsové. Díky tomu je neustále zesměšnován Lucky Reevesovou. Nicméně on je kamarád Lucky Reevesové, pokud se to jako přátelství dá nazvat. Často ji půjčuje nemalé peníze, kouká s ní na televizi a občas spolu povečeří . Henry se ji snaží brzdit ačkoliv mu to vůbec nejde. Je zaměstancem korporace ACC

Vzhled
190 cm, krátké tmavě hnědé vlasy, modré oči, mírně svalnatá postava.


Kate Loreen (Autor: Lucky14)

Věk: 22
Charakter: Kladný
Původ: New York
Povolání: Policista CSI
Hodnost: Detektiv
Blízcí: Lucky Reevesová

INFO
Kate je jedna z mála přátel Lucky Reevesové. Znají se už ze školy ještě s Anežkou Smile. Kate má proti směnu s Lucky. Proto se v práci nevidí tak často. Je soucitná a empatická, někdy až moc. Společně s Emily soslova často o Lucky pečuje.
Velmi často kryje Lucky maléry, dokonce i před Connorsovou a to přesto, že považuje Olivii za vzor.

Vzhled:
180 cm hubená postava, polodlouhé tmavě hnědé vlasy, orandžové oči. Ráda nosí kalhoty, mikiny a kožené bundy.


Emily Donoven Black (Autor: Lucky14, Panežka)

Věk: 24 - 20. 5. 1987
Výška: 170 cm

Váha: 80-85 kg
Charakter: Kladná
Má iq: 163
Původ: Vyrůstala v kalifornii
Povolání: Zaměstnání: CSI - Laboratorní a informační technologický specialista. Šéfová kriminální laboratoře
Blízcí: Lucky Reeves, Olivia Connors, Henry Stewenson, Rudý král

INFO
Emily se narodila v roce 1987, v Kalifornii a měla standardní ale hlavně štastné dětství. Vzhledem k tomu, že byla jediné dítě svých rodičů, se jí rodiče dostatečně věnovaly. Emily vynikala svou inteligencí, a zájmem o vědu a techniku, zejména počítačovou. Už od dětství také velmi ráda pomáhala svému "otci", který je automechanik opravovat auta. V pubertě také našla zálibu v gothické modě a to na tolik, že začala trvale nosit toto oblečení. Nakonec si i kvůli své image ve 20ti změnila jméno na Emily Donoven Black, zkr. Emily Black. Začala studovat několik vysokých škol zároven,jelikož má poměrně vysoké iq - 163 a nad ostatními je tedy génius, nikdy jí více vysokých škol naráz nedělalo problém, vždy se učila velmi rychle. Začala tedy studovat odborně chemii, medicínu, techniku, kriminalistiku, počítače a později i psychologii. Díky studiu kriminalistiky se V 19ti letech jen náhodou dostala jako návštěvník na Kalifornskou CSI a protože už v té době měla nemalé znalosti nejen počítačů, ale i hackerství, pomohla vyřešit jejich současný případ. Díky tomu se o ní začla zajímat antizločinecká korporace ACC, která ji nabídla zaměstnání. Původně začínala jako IT technik pro CSI v Kalifornii, ovšem velmi rychle se její práce rozrostla i o forézní a technickou vědu, nakonec se nechala přeložit do New Yorské CSI, kde měla více prostoru a stala se už ve 23 letech šéfovou kriminalistické laboratoře. Své práci věnuje prakticky 90% svého času. Mnohdy ani neodchází domů, ačkoliv ne vždy se věnuje práci jako takové, o laboratoři mluví jako o druhém domově a dokonce nechce žádné spolupracovníky a dělá mnoho přesčasů a to zcela dobrovolně a to i díky tomu, že si vytvořila díky studiím na více vysokých školách extrémní závislost na kofein. Nicméně Emily není workoholik, vždy si umí udělat volno a nikdy nestaví práci nad přátelé a rodinu. Protože je ve své práci opravdu dobrá, každoročně má nabídky na lepší místa, které ale odmítá, neboť lidi z CSI bere jako svou rodinu. Také nepohrdne dobrým jídlem. Měla jen jeden vážný vztah, ale její přítel začal brát drogy, ačkoliv mu z drog pomohla svým vědeckým vynálezem, nakonec vztah ukončila po té, co její přítel spadl do drog znovu. Jelikož je citlivá, začala být na vztahy od té zkušenosti obezřetnější a jen tak s nikým do vztahu nejde. V roce 2011 se spřátelila s Lucky Reeves, které také pomohla od drog. Jako jediná se stala její opravdu blízkou přítelkyní, Emily ji velmi obdivuje a v podstatě se o ní stará.

Osobnost a povaha.
Stejně jako většina jiných géniů má i Emily osobnost, která se v určitých oblastech vymyká standardním normám, ale jinak, než u Lucky Reeves. Emily osobnost lze charakterizovat jako ztřeštěnou, střelenou, zbrklou. Emily je velmi živý Extrovertní typ. Emily má často bláznivé nápady, svou ztřeštěnost přenáší i do své práce, kterou dělá svým vlastním originálním způsobem. Nesnese rutinu a nudu. Potřebuje vlastní prostor, kde by se mohla rozvíjet, plně projevovat svou kreativitu a nápady a také vybíjet svou přebytečnou energii. Pracuje nejraději sama a nemá ráda, když ji někdo kouká přes rameno, nebo ji říká, jak má svou práci dělat. I přes svou ztřeštěnost je velmi horlivý, pečlivý, rozumný a zodpovědný člověk a to nejen v práci. Svou práci dělá pečlivě a důkladně a hodně jí záleží na výsledku. Tyto její aspekty jsou důvodem, proč ve své práci tak vyniká. Její osobnost je také velmi kreativní a veselá, svou radost nebo dobrou náladu často projevuje až dětským způsobem.

Emily je velmi laskavý, naslouchavý, empatický, chápavý člověk. Emily nikdy neodsuzuje druhé lidi, a na základně toho s každým také jedná slušně a lidsky a to včetně bezdomovců, alkoholiků a narkomanů. (Toto lze pozorovat už v první kapitole vůči Lucky.) Často vypomáhá charitám v jejím okolí nebo v útulku pro bezdomovce. Není ovšem naivní, věří ve spravedlnost, když někdo provede něco špatného a je nekompromisní vůči špatným činům. Málokdy zvyšuje hlas, takže pokud se to stane, obvykle tim ostatní vyvede z míry.

Velmi snadno si vytváří citové vazby a někdy je až přiliš důvěřivá a spálí se. Hodně ráda lidi objímá a je citlivá. Většinou je pozitivní a veselá, ale ve chvíli, kdy ji přepadne smutek, se stává velmi skleslou a potřebuje podporu druhých. Sama se velmi ráda o druhé stará a pečuje o ně (poslední dobou je to tedy hlavně Lucky.)

Emyl také velmi panikaří, pokud je někdo s týmu zraněn a často si dělá starost o druhé lidi.

Pokud je někdo s týmu vyšetřován inspekcí, Emily při výslechu záměrně dělá, že je lehce mimo a dává si dobrý pozor na to, co o kom řekne.
Emily moc dobře ví, že má problém se závislostí na kofeinu, ale odmítá to řešit. Ve chvíli, kdy ji dojdou zásoby, se stává podrážděnou až vzteklou. Lucky nejednou vyjádřila obavy o její zdraví.

Zájmy a schopnosti
Je velice chytrá. Většina Emily zájmů je spojena s její prací, některé s ní sdílí Lucky. Emily zájmy jsou: věda, technika a počítače vyniká v hackování a je jedním z nejlepších hackerů na světě. Mezi její další zájmy patří zjevně na první pohled gothická moda,v hudbě rock a metal, má ráda koncerty v četbě horory a scifi. Dále medicína, občasné malování, zájem o auta, což sdílejí i s Lucky a další zájmy shodné s Lucky jsou také kriminalistika, psychologie a počítačové hry.

Vzhled
170 cm, 80-85 kg, dlouhé černé vlasy, (jsou obarvené, jejich pravá barva je hnědá) zelené oči, gotické oblečení a doplnkyMichael King (Rudý král) (Lucky14)
Věk: 26 (v první sérii) 19. 7. 1985
Původní jméno: Michael Thomas Johnson
Falešná Identita: William Danson - Rudý král
Charakter: Neutrální
Původ: Velká Británie, Anglie, Londýn
Povolání: Tajný Agent ACC, později Zvláštní agent CSI
Zvláštnosti: Má iq kolem 190, skvěle se vyzná v lidech

Blízcí: Lucky Reeves, Emily Black, Olivia Connors

INFO
Narodil se v Londýně v roce 1985. Je prvním potomkem Morpheuse. Zdědil jeho vysokou inteligenci, rozdíl mezi nimi v iq je o pouhých 10 bodů. Takže už například ve věku 5ti let prokázal schopnost racionálního, nebo dokonce taktického uvažování. Nicméně následné psychologické testy, které si Morpheus vyžádal, sice prokázali extrémní výkyvy v Michaelově stylu myšlení, včetně jeho extrémně vysoké mentality na jeho věk, ale další testy ukázali, že Michael nevykazoval žádné prvky nebo známky patologického, nebo dokonce antisociopatického chování a byl označen za zcela normálně emociálního člověka s normálním svědomím, včetně normální míry empatie. Vzhledem k těmto zjištěním, se Morpheus, rozhodl vychovat z něj zabijáka svými obvyklými brutálními způsoby (nucené rvačky, psychické a fyzické týrání, násilný výcvik) Odstartoval to zabitím jeho matky a přitom předpokládal, že ho tím v jeho věku zlomí, ale spíš tim jen zažehnul jeho nenávist. Michael si ale brzy spočítal, že pro něj bude výhodnější předstírat spolupráci. Na oko byl tedy poslušný vůči Morphovi, čímž získal jeho důvěru, takže se mohl volně pohybovat po domě, ale byl přeci jen stále hlídaný jeho lidmi. Nicméně i bez týraní, jako takového, procházel při jeho výcviku peklem. Když si v roce 2001 Morpheus osvojil Lucky (o které věděl, kdo je její otec), za účelem "vycvičit" dalšího geniálního zabijáka, Michael se ji zprvu snažil dostat pryč, když pochopil, že se mu to nemuže podařit. On se snažil o to, aby Morphova tyranie neměla příliš vliv na její povahu. (zřejmě díky tomu Lucky zůstala její lidskost a původní povaha i když to pak v životě skrývala) I přestože mezi nimi byl 5t letý věkový rozdíl, měli mentalitu na stejné úrovni. Mezi nimi vzniklo silné pouto. Michael se stal jakým si mentorem Lucky, naučil ji dedukční schopnosti a začal ji chránit před Morphem, nejdříve takticky, aby Morpheus netušil, o co mu jde. Když však jednoho večera Morpheus obzlášt brutálně Lucky napadnul, Michael se na něj vrhl v záchvatu vzteku a neúspěšně se ho pokusil zabít, došlo Morphovi, že mají mezi sebou citové pouto, nafingoval na Lucky Michaelovu smrt a převezl ho jinam a neměl s ním, už žádné slitování. Michael jen krátce na to utekl a podal na Morpheuse anonymní udání, čímž zachránil Lucky. Anti-zločineckákorporace ACC velmi brzy zjistila, že se po amerických ulicích potuluje syn nejhoršího zločince planety a protože o spolupráci nemuseli Michaela prosit dvakrát už v 19ti letech z něho byl špičkový infiltrační agent v utajení a protože měl téměř neodhalitelnou falešnou identitu s pověstí obávaného sériového vraha, Morpheus nakonec uvěřil tomu, že se jeho syn nakonec neliší. Michael zatím dodával informace do ACC. V roce 2011 se v médiích, zejména v novinách začali šířit fenomény o Lucky Reeves, policistce, která chytá zločince na základě jakého si šestého smyslu (dedukce). Michael si o ní přes ACC vyhledal snad všechno a navázal s ní po téměř 9 letech osobní kontakt (nikoliv jako přítel s dětství, ale jako sériový vrah William Danson, alias Rudý král) I přestože Lucky si zprvu neuvědomila, že je to on, vzhledem k tomu, že se 9 let neviděli, mezi nimi i přes jejich velmi podobné povahy okamžitě vznikla láska a když si pak Lucky uvědomila, že je to Michael, byly pak její city o to silnější naprostou oddaností, vděčností, loajalitou a dokoncei něčim u Lucky ne zrovna obvyklým - respektem a uznáním Michaela nad sebou jako autority. A jeden k druhému prokazují Zcela lidské chování včetně sentimentu. Michael dokonce s její pomocí a ještě s pomocí Emily Black, pohřbil svou tajnou identitu a zůstal s Lucky. A však Morpheus jim dal výrazně najevo, že po nich půjde, aby je jednou zabil.

Osobnost
Jeho osobnost jde velmi těžko specifikovat, povahově je podobný Lucky, s kterou ho pojí i podobná minulost. Rád si hraje na tajemného. Celkově je to dost uzavřený a nedůvěřivý člověk. (S vyjimkou Lucky. Rád filosofuje. A udělá téměř vše pro ochranu těch, které miluje. I Michael je stejně jako Lucky často arogantní, narcistický, vychloubavý, egoistický a zesměšňuje ostatní, ale i přesto je o něco lidštější, než Lucky, protože na rozdíl od ní se vyrovnal s traumatem z dětství a Morpheuse se nikdy nebál. Takže je zároven velmi psychicky silná a stabilní osobnost. Příliš nemusí společenské akce, ale je schopný na nich vydržet, ačkoliv kolikrát řekne něco nepatřičného. I když si i on občas udělá legraci z kapitánky Connorsové, nikdy nesnižuje její autoritu jako kapitánky a respektuje ji jako svou nadřízenou. (Což neznamená, že by neporušil její zákaz) Také Emily Black, považuje za cenného spojence. Jeho dedukční schopnosti jsou na lepší úrovni, než u Lucky. Bývá tvrdohlavý a vůči Lucky občas dokonce žárlivý. Stejně jako ona nedává příliš najevo emoce před ostatními, ačkoliv pokud má pocit, že selhal v práci nebo ochraně Lucky je schopný emocionálně vybouchnout. Mezi jeho hlavní zájem patří, řešení případů, při kterém zaměstnává mozek, poslech symfonické hudby a hraní na klavír, rád hraje hry a s Lucky často reagují naprosto shodně.

Vzhled
184/88 tmavé hnědé vlasy, modrozelené oči. Sportovní postavu. Člověk s ostrými rysi v obličeji. Často nosí vlasy prostě rozcuchané a někdy si nechá strniště, také si potrpí na kabáty.

Rudý král
Rudý král (The Red King) Je Michaelova falešná a především krycí identita během let v utajení. WPC Rudý Král je známý a obávaný sériový vrah, nájemný zabiják, prodejce zbraní, který se nebojí zmáčknout spoušť, aby se dostal tam, kam chce. Ve skutečnosti však Rudý král nikdy neexistoval a Michael nikdy nevraždil. WPC jen vydávala prohlášení a falešné důkazy, že některé oběti zločinu zabil Rudý Král. Šlo jim hlavně o to, aby se zdálo, že Rudý král je skutečný, aby Morpheus věřil, že jeho syn se nakonec příliš neliší a Michael se k němu mohl infiltrovat. Když se zamiloval do Lucky, sám pohřbil identitu Rudého krále. Rudý král je postava, která se zrodila v hlavě 12ti leté Lucky, byla to přezdívka pro Michaela, coby jejího ochránce celý titul postavy zněl: "Rudý král - Lovec nestvůr" Michael ses touto přezdívkou později velmi ztotožnil a použil ji v utajení. Jak on, tak Lucky na Rudého krále nahlížej dokonce jako na mystickou postavu.


Morpheus (Panežka)
Pravé jméno: Thomas Johnson
Věk: 45 let v 1. sérii
Povolání: Lékař - Chirurg
Má iq 200
Původ:
Příbuzní: Michael King - syn

INFO
Morpheus, vlastním jménem Thomas Johnson, je jeden z nejnebezpečnějších, nejhledanějších zločinců. Je to psychopatický sériový vrah, násilník a tyran. Je velmi chytrý, nepředvídatelný a schopný všeho. Prvního syna, Michaela měl už v 17ti letech. Mnohdy si své vlastní lidi vychovává už od jejich dětství týráním, včetně vlastních dětí. Má rozsáhlou zločineckou sít po celém světe, často si ho najímají jiní zločinci. Týral i Lucky Reeves v době, kdy jí bylo 11 až 13 let, chtěl z ní mít zabijáka i po letech ji neustále pronásleduje. Motivy jeho činů zatím nejsou známy.
*Na profilu v sočasnosti stále Panežka pracuje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama