Pojetí světa mýma očima

15. prosince 2014 v 22:07 | Lucky14 |  Takhle to vidím já
Pojetí světa a víry mýma očima
Ani nevím, jaký dát název těm řádkům, co budete číst. Myslím, že ani název: "Pojetí světa a víry mýma očima" není dost přesný. I když moje smýšlení vychází z víry v Boha a já vím, že existuje. Slovo "vědět" používám místo slova "věřit", abych tím dala najevo, že o své víře a svém životě jsem opravdu hluboce přesvědčena a žádný člověk, ani ten nejdůvěryhodnější vědecký "důkaz" mi mé přesvědčení nevyvrátí. Přesto je můj postoj a myšlenka velmi individuální a subjektivní. Proč to vlastně píšu? Chci, aby lidé měli aspoň možnost o tom vědět a zamyslet se nad tím. Mnozí mě po tomhle nejspíš nazvou hlupákem, to už není můj problém a upřímně, je mi to jedno. Na upřímnost a říkání pravdy, ať už je příjemná nebo ne, si v mých článcích také raději zvykněte. Doufám, že se najdou i takoví, kteří si z toho něco vezmou, byť jen malý kousek.

Především to, v čem žijeme, nenazývám světem, ale spíše tzv. realitou. Je to totiž mnohem přesnější, protože svět je až v ní, ne nad ní, nebo před ní. Existují dvě reality. Fyzická realita, svět, ve kterém žijeme skrze naše fyzické tělo a vše, co v něm lze fyzicky očima vidět a Duchovní realita, nám skrytá, kterou nelze vidět fyzickýma očima. Je to ten duchovní svět, ve kterém je Bůh. (Můžete rovnou zapomenout na stereotyp dědečka s bílými vlasy a dlouhým plnovousem, až do dnešního dne jsem u tohoto stereotypu byla, než mi díky jedné úžasné knize Chatrč, došlo, že jsem zapomněla na jeden detail. Bůh je nejvyšší duchovní entita, ani muž ani žena, avšak podobu může mít jakoukoliv zrovna chce.) Tato realita je mnohem důležitější, protože ovlivňuje velmi, opravdu velmi silně tu naši fyzickou. Totiž, není tam samozřejmě jen Bůh, ale také ďábel a jeho pomocníci, démoni. Nemohou sice viditelně vstoupit do fyzické reality, ale mohou ji ovlivňovat. Jakékoliv špatné myšlenky, které máme ve skutečnosti, nejsou naše, ale podsouvají nám je právě démoni stejně tak, hlasy, které slyší schizofrenik, nebo hlas anorektičky, který jí stále nalhává, že je tlustá… I tyto hlasy, jenž způsobují duševní poruchy, patří démonům. Lidé tohle ovšem netuší a jsou nešťastní a svět je plný zla. Proč? Protože fyzickou realitu, nebo-li tento svět má pod nadvládou ďábel a on chce, abychom byli nešťastní. Duchovní realitu může člověk vnímat a tím i pochopit, jak funguje svět, jestliže v ní uvěří a především pak v Boha a v ďábla. Na kterou stranu se přidá, záleží už na něm. Proč tohle Bůh dopouští v našich životech? Na rozdíl od ďábla nám Bůh nechává svobodnou volbu a nepříjde do našich životů bez pozvání. Je zcela na nás, jak se rozhodneme. Den soudu všech, včetně ďábla příjde ve svůj čas…

Ano, věřim všemu, co je v bibli, včetně stvoření a zániků světa, včetně toho, že dinosauři a pravěká zvířata žila s prvními lidmi, odmítám evoluci a další podobné teorie. Evoluce je také jen víra, navíc se spoustou trhlin, kterým slepě věří většina lidí, aniž by se nad tím sami zamysleli, ale to až v článku, který si troufnu nazvat: "Evoluce, aneb největší mýtus světa." A ještě napíši svůj postoj k pár dalším věcem. Mnoho lidí má za to, že duše je duchovní podstata člověka. Ve skutečnosti je to duch a ten spolu s fyzickým tělem teprve tvoří živou duši - psáno v Bibli. A další mýtus… Mnoho lidí má za to, že v křesťanství je posmrtný život. Plno lidí na mě kouká nechápavě, když jim jako křestan řeknu, že po smrti nic není… Ano smrt je konec. V bibli jasně je, že všichni lidé budou vzkříšení až v den soudu. Taktéž peklo je metafora. Duch nespravedlivých zahyne v jezeře plném síry. (Duchovní smrt). Nebe je také metafora. Království nebeské označuje nové město, jenž bude vybudováno po zničení tohoto světa. Bude to Boží království. Také se setkávám s tím, že si lidé o mně myslí, že musím striktně dodržovat desatero. Odpověď je NE! Na rozdíl od lidských zákonů není desatero nikde napsáno s větou: "Tohle musíš a tohle nesmíš." Je pouze v bibli a záleží na lidech, jestli se jím budou řídit či ne. A já se rozhodla, že se jim řídit budu z vlastní vůle a ne proto, že by mi to někdo přikázal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama